Oznamy - So zármutkom sme prijali správu o úmrtí dlhoročného veliteľa Dobrovoľného hasičského zboru obce Cífer.

Minulý týždeň nás zasiahla smutná správa o tom, že nás navždy opustil pán Ján Usačov, dlhoročný veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru obce Cífer.

Ján Usačov sa narodil 25.8.1962. a profesijne celý svoj aktívny život venoval hasičstvu. Pracoval na rôznych miestach a pozíciách napríklad v Hasičskom útvare zboru hlavného mesta Bratislavy, alebo v závodnom Hasičskom útvare Slovnaft. Do dôchodku nakoniec odchádzal zo závodného Hasičského útvaru Istrochemu, kde zastával veliteľské funkcie. Za svoju prácu získal viacero ocenení na úrovni okresu aj obce. Hasičom bol však nielen profesionálne ale aj celým svojím srdcom a životom. V mladosti sa venoval hasičskému športu, kde v súťaži jednotlivcov bol na špičke v rámci ČSSR a neskôr Slovenska. Bol dokonca reprezentantom SR v Hasičskom športe. Svedčí o tom aj jeho pôsobenie na pozícii veliteľa DHZ v našej obci. Túto funkciu vykonával oduševnene a hlavne spoľahlivo, čo je pri hasičskom povolaní to najdôležitejšie. Pri rôznych pohromách nielen v obci ale aj v rámci okresu – či už to boli požiare ale aj pravidelné povodňové situácie a iné katastrofy – bol vždy k dispozícii, vždy pripravený pomáhať a chrániť životy a majetok obyvateľov, ktorí mu za to boli vždy nesmierne vďační. Veď pocit, že v prípade takýchto nešťastí je niekto vždy pripravený prísť a pomôcť v najhoršom, je neoceniteľný.

Okrem toho pán Ján Usačov ako správny veliteľ stmeľoval kolektív DHZ a v poslednom desaťročí doňho pritiahol mnoho nových členov, čím sa mu ho podarilo výrazne omladiť. Rovnako dokázal hasičstvo propagovať aj smerom k verejnosti na rôznych spoločenských podujatiach alebo organizovaním pravidelných hasičských dní otvorených dverí. Dokázal to aj vďaka svojej dobrej a láskavej povahe, vďaka tomu, že to bol človek s veľkým Č. Za toto všetko obec vyslovuje pánovi Usačovovi veľké ĎAKUJEM.

Česť jeho pamiatke!

Dátum vloženia: 24. 1. 2022 14:00