Informácia k obecným stavebným aktivitám

Informácia k obecným stavebným aktivitám.

• V tomto týždni sa začala rekonštrukcia priestoru vstupu do starého cintorína z Cintorínskej ulice. Projekt spočíva v rekonštrukcii chodníkov, vytvorení 2 parkovacích miest a obnove parkovej zelene. Malo by sa ním vyriešiť skultúrnenie tohto priestranstva a jeho odvodnenie, nakoľko zrážková voda bola dlhodobým problémom tejto lokality.
  • Zároveň pokračuje rekonštrukcia priestranstva pred poštou na ulici Ľ. Pavetitša. Prvá etapa rekonštrukcie – vytvorenie nového kolmého parkovania pre autá ako aj nových chodníkov, je ukončená. Začala sa druhá etapa – zmena dopravného riešenia pred poštou, ktorá spočíva vo vytvorení ostrovčeka na križovatke, rekonštrukcii parkoviska a chodníkov a vytvorení parkovania pre bicykle.
  • Pokročilo sa aj s výstavbou vodovodu v Jarnej, kde sme už po výkopoch opravili takmer všetky komunikácie, niektoré úseky majú celý kryt vozovky nový.
  • V Jarnej sme ukončili úpravu bezprostredného okolia nového multifunkčného ihriska, ktoré bolo slávnostne otvorené poslednú sobotu. V tomto roku ešte vytvoríme v tejto lokalite malý zberový dvor.
  • V Páci sme v tomto týždni prepojili pácky vodovod s cíferským, vďaka čomu bude v Páci pitná voda! Práce budú teraz pokračovať v zelenej uličke.
  • Po dlhej dobe sa konečne začalo znova pracovať na cyklochodníku z Pácu do Cífera. Po roku a pol nám Slovenský pozemkový fond schválil predaj pár štvorcov pozemku pod budúcim chodníkom. Tento nekonečný príbeh má konečne svetlo na konci tunela.
Dátum vloženia: 13. 5. 2022 7:35
Dátum poslednej aktualizácie: 13. 5. 2022 7:43