Režim školských zariadení od 8.2.2021

Režim školských zariadení od 8.2.2021 1

Režim školských zariadení od 8.2.2021.

Obec Cífer sa po zvážení všetkých okolností ako zriaďovateľ dohodla so školskými zariadeniami na rozšírení prevádzky nasledovne:

• MŠ budú môcť od 8.2.2021 navštevovať všetci predškoláci. Pri ostatných ročníkoch zostáva v platnosti doterajší režim,
  • ZŠ otvára od 8.2.2021 prezenčnú výučbu na 1. stupni,
  • ZUŠ otvorí individuálnu výúčbu žiakov z prvého stupňa ZŠ v priebehu týždňa.

Týmto chcú obec aj samotné školy vyjsť v ústrety rodičom napriek tomu, že epidemiologická situácia v okrese aj v Cíferi je zlá.  Veríme, že vďaka spoločnej zodpovednosti budú môcť školy pracovať v stanovenom režime bez vážnych rizík. Pripájame informácie zverejnené samotnými školami.

Fungovanie MŠ v nezmenenom režime (tzn. pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a pre deti, ktorých rodičia nemôžu pracovať "homeoffice").

Výnimku majú deti, ktoré od 2.9.2021 budú plniť povinnú školskú dochádzku, nakoľko si uvedomujeme dôležitosť ich dostatočnej pripravenosti do školy. I napriek tomu Vás však prosíme, aby ste dôsledne zvážili pobyt Vášho dieťaťa v MŠ, nakoľko situácia je veľmi vážna. Prevádzka MŠ ostáva od 6:30 do 16:00.

Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti je aj s kópiou potvrdenia o negatívnom výsledku RT-PCR testu alebo kópiou potvrdenia o negatívnom výsledku antigénového testu, podmienkou pre vstup do MŠ. Prosíme Vás, aby ste tieto tlačivá v deň nástupu dieťaťa do MŠ odovzdali triednej pani učiteľky.
Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti nájdete na stránke .

Návrat žiakov 1. stupňa do ZŠ od 8.2.2021

Na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR budú žiaci 1. stupňa ZŠ v Cíferi od pondelka 8.2.2021 vzdelávaní prezenčnou formou v ZŠ. Od uvedeného dňa bude v prevádzke aj poobedný ŠKD.
Prezenčná forma vzdelávania a organizácia poobedného ŠKD je podmienená dodržiavaním hygienických pravidiel na základe „Covid automatu“, koordinovane so „Školským semaforom“.

Podmienky nástupu žiaka 1. stupňa do ZŠ od 8.2.2021:

• Potvrdenie o negatívnom teste (PCR, antigénový test) aspoň 1 zákonného zástupcu žiaka (nie staršieho ako 7 dní), testovanie je aktuálne potrebné každých 7 dní.

Testovanie je možné absolvovať v priebehu nadchádzajúceho víkendu, zriaďovateľ ZŠ (obec Cífer) organizuje v uvedenom termíne testovanie obyvateľov. Informácie organizácii spomínaného testovania zverejňuje obec Cífer.

• Pred 1. nástupom žiaka 1. stupňa do ZŠ je zákonný zástupca žiaka povinný predložiť potvrdenie:
  • „Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti Covid 19“ (rodič žiaka).
    Prosíme zákonných zástupcov žiakov, aby vyplnili a zasielali uvedené vyhlásenie triednemu učiteľovi ELEKTRONICKY v priebehu víkendu prostredníctvom svojho konta EduPageAk nemá zákonný zástupca žiaka možnosť zaslať uvedené potvrdenie elektronicky, odovzdá žiak potvrdenie 8.2. ráno pred nástupom do ZŠ.
  • V prípade, ak chce zákonný zástupca uplatniť výnimku o potvrdení negatívneho testovania - na základe už prekonaného ochorenia COVID 19 žiakom – musí predložiť potvrdenie od ošetrujúceho detského lekára žiaka.

Stravovanie žiakov 1. stupňa v ŠJD:
Všetci žiaci 1. stupňa ZŠ budú od 8.2.2021 automaticky prihlásení na stravovanie v školskej jedálni. Ak zákonný zástupca nemá záujem o stravovanie žiaka v ŠJD, je povinný odhlásiť žiaka zo stravovania v školskej jedálni do 7:00 v pondelok 8.2.2021 (štandardným postupom ŠJD).

Vzdelávanie žiakov na 2. stupni ZŠ v Cíferi bude pokračovať dištančnou formou vzdelávania v nezmenenej podobe - podľa aktuálne platných rozvrhov a pravidiel realizácie dištančného vzdelávania.

Zamestnanci ZŠ V Cíferi:
Pri 1. nástupe  zamestnanca ZŠ v Cíferi do ZŠ je zamestnanec povinný predložiť potvrdenie:„Vyhlásenie zamestnanca o bezinfekčnosti Covid 19“ (zamestnanec ZŠ).

Potrebné tlačivá nájdete na stránke .

Dátum vloženia: 5. 2. 2021 15:22
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 2. 2021 12:18