Rôzne v mesiaci november

- nová bytovka na Trnavskej ulici
- nová obytná zóna pri Mlynskej ulici
- dotácia na renováciu školy
- zákaz spaľovania odpadu
- adventný veniec na námestí

Nová bytovka na Trnavskej ulici už čoskoro ožije

V novembri tohto roku obec Cífer získala finančné prostriedky na prefinancovanie kúpy 26-bytového domu na Trnavskej ulici od spoločnosti Tinama s.r.o. Štátny fond rozvoja bývania prispeje na kúpu úverom vo výške 681 300 EUR s mimoriadne výhodným, jednopercentným fixným úročením na celú dobu splácania úveru. Ministerstvo dopravy, výstavba a regionálneho rozvoja SR poskytne obci nenávratnú dotáciu vo výške 454 200 EUR. Zvyšných 58 540 EUR ako povinnú spoluúčasť zaplatí obec Cífer z vlastných zdrojov. Celková cena za bytovku a súvisiacu technickú vybavenosť dosiahne teda 1 194 044 EUR. Predpokladáme, že k samotnej kúpe bytovky príde v prvej polovici decembra a nájomcovia by sa do nej mali sťahovať v januári a februári. Jasnejšie je už aj v otázke výšky nájomného. Nájomné za 1 byt by sa malo pohybovať od 80 do 100 EUR, v závislosti od jeho veľkosti. K tejto sume si musia nájomcovia prirátať aj náklady na energie.

V tejto chvíli sú ešte voľné niektoré z bytov, preto obec stále prijíma žiadosti o byty. V prípade záujmu môžete získať viac informácí u Ing. Júliusa Pančíka na stavebnom odbore obecného úradu v Cíferi.

• Obecné zastupiteľstvo obce Cífer schválilo na svojom 10. zasadnutí dňa 12.11.2015 trojstrannú zmluvu o spolupráci medzi majiteľmi pozemkov v obytnej zóne na Mlynskej ulici, obcou Cífer a spoločnosťou Služby Cífer s.r.o. Podstatou je vzájomná spolupráca všetkých troch zmluvných strán za účelom vybudovania infraštruktúry pre novú obytnú zónu rozprestierajúcu sa napravo od ulice Mlynskej v smere do Jablonca.  Služby Cífer s.r.o. – stopercentná dcérska spoločnosť obce Cífer, vybudujú potrebnú infraštruktúru v zóne, pričom ako protihodnotu získajú od vlastníkov pozemkov polovicu budúcich stavebných parciel v zóne, ktoré následne predajú. Obec inšpirovala k podpísaniu zmluvy aj partnerská obec Prellenkirchen v Rakúsku, kde developerské aktivity už dlhú dobu presne takýmto spôsobom ovplyvňuje a kontroluje obec.  Časový rámec realizácie projektu, o vývoji ktorého vás budeme pravidelne informovať, je 2 až 3 roky.
  • Obec Cífer získala v novembri dotáciu z MŠ SR vo výške 15 000 EUR na renováciu interiéru budovy školy, predovšetkým na riešenie havarijnej situácie v šatniach. Veríme, že získané finančné prostriedky umožnia vytvoriť v tomto vstupnom priestore do základnej školy príjemné, funkčné a bezpečné prostredie pre všetkých.
  • Obec Cífer dôrazne upozorňuje obyvateľov obce, že spaľovanie odpadu akéhokoľvek pôvodu v záhradách ale aj za účelom vykurovania domov je prísne zakázané. Medzi odpady patria okrem plastov aj nábytok, okná, stará dlážkovica či iné natierané alebo napúšťané drevené výrobky. Splodiny spôsobené spaľovaním sú toxické a v mnohých prípadoch zdraviu vysoko škodlivé. Spaľovaním vzniká nekontrolovateľné znečisťovanie životného prostredia v obci, za ktoré nesie právnu zodpovednosť osoba spaľujúca odpad.
  • Tohtoročné adventné obdobie bude pre obec výnimočné tým, že po prvýkrát bude v obci – na námestí A. Hlinku pred obecným úradom, aj obecný adventný veniec. S jeho výrobou pomôžu žiaci našej základnej školy, ktorý na pripravenú železnú konštrukciu „upletú“ z čečiny samotný veniec a postupne zapália štyri adventné sviečky. Všetkých obyvateľov pozývame pokochať sa výtvorom našich detí a základnej škole ďakujeme za spoluprácu pri skrášľovaní obce.
Dátum vloženia: 24. 11. 2015 9:50
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 1. 2020 13:17