Oznamy - Aktuálne informácie k sčítaniu obyvateľov SR

AKTUÁLNE INFORMÁCIE K SČÍTANIU OBYVATEĽOV SR 1

Blíži sa obdobie sčítania obyvateľov, ktoré prebehne od 15. februára 2021 do 31. marca 2021.

Blíži sa obdobie sčítania obyvateľov, ktoré prebehne od 15. februára 2021 do 31. marca 2021. Obyvateľ bude mať na sčítanie sa šesť kalendárnych týždňov. V tomto období prebehne len elektronické samosčítanie obyvateľov, prípadne el. sčítanie osobou žijúcou v spoločnej domácnosti, či inou blízkou osobou. Sčítanie obyvateľov bude plne elektronické, absolútne bezpečné a pohodlné a je povinné pre všetkých obyvateľov SR. Obyvatelia sa sčítajú sami, v pohodlí domova prostredníctvom elektronického formulára, ktorý nájdu na webstránke www.scitanie.sk.

Asistované sčítanie (prostredníctvom mobilných alebo stacionárnych asistentov a kontaktných miest) sa bude realizovať až od 1. apríla 2021 najneskôr do 31. októbra 2021.  Obyvateľ ho využije ak sa nemôže alebo nevie sčítať sám alebo s pomocou svojich blízkych. To znamená, že buď navštívi kontaktné miesto zriadené obcou, kde ho sčíta stacionárny asistent alebo môže telefonicky požiadať o mobilného asistenta, ktorý ho navštívi doma a sčíta ho.

O adrese kontaktného miesta a jeho stránkových hodinách ako i o telefonickom čísle, kde budú môcť občania požiadať o asistované sčítanie budeme občanov včas informovať prostredníctvom miestneho rozhlasu, informačnej tabule pred obecným úradom, webstránky a facebookovej stránky obce.

Vyzývame obyvateľov, aby pomohli pri sčítaní svojim blízkym (seniorom), ak ich o to požiadajú.

Dátum vloženia: 5. 2. 2021 15:16
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 2. 2021 15:21