Oznamy - ODSTÁVKA vody v m.č. Pác - montáž zariadenia na úpravu vody

ODSTÁVKA vody v m.č. Pác - montáž zariadenia na úpravu vody 1

ODSTÁVKA vody v m.č. Pác - montáž zariadenia na úpravu vody.

Na potrubí pri vodojeme v Páci dnes prebiehala montáž zariadenia na úpravu vody. Po namontovaní zariadenia bude vodojem v Páci distribuovať už pitnú vodu, to znamená, že celá miestna časť Pác bude zásobovaná už pitnou vodou a nie úžitkovou, ako je tomu dnes. Montáž zariadenia realizuje developerská spoločnosť, ktorá postavila novú obytnú zónu a predávala v nej pozemky. Touto investíciou chce predovšetkým čo najskôr zabezpečiť pitnú vodu pre túto zónu, ale pitná voda bude distribuovaná aj do starej časti obce. Vlastníkom vodojemu je Roľnícke družstvo, ktoré túto investíciu nechcelo blokovať, keďže pomôže všetkým obyvateľom Pácu, ale postavilo sa k nej ústretovo. Vlastníkom rozvodnej siete v obci je obec Cífer, ktorá ale vodu nepredáva v starej časti obce, iba v novej časti obce, a to len dovtedy, kým prevádzku nepreberie na seba Tavos. Dovtedy dodáva vodovod len úžitkovú vodu, nejde o riadnu prevádzku verejného vodovodu.

Vzhľadom na všeobecnú prospešnosť tejto investície obec Cífer túto aktivitu investorov víta. Technická realizácia musela prebehnúť približne v polovici júla vzhľadom na záväzné termíny investorov ako aj disponibilitu odborne spôsobilej firmy. Obec informáciu o odstávke od investora telefonicky obdržala dnes okolo 11.00 hodiny s prosbou o jej vyhlásenie. Zároveň jej bola daná informácia, že pôjde o cca 4-5 hodinovú odstávku. Počas prác nastali objektívne komplikácie, ktoré termín ukončenia posúvali na neskôr, okolo 15.00 bola informácia, že do 18.00 to bude hotové a okolo 18.00, že do polnoci voda potečie. Vzhľadom na to, že rozrobenú prácu museli montéri dokončiť, neexistovalo riešenie prerušenia prác a ich odkladu na neskôr. Termín 24.00 zatiaľ platí.

Neočakávané obmedzenie dodávky vody nás mrzí, veríme, že ráno bude vodovod v poriadku.

Dátum vloženia: 19. 7. 2023 23:04
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 7. 2023 23:11