Oznamy - Oznam detského lekára MUDr. Mária Mora

Oznam detského lekára MUDr. Mária Mora 1

Oznam detského lekára MUDr. Mária Mora.

Vážený pán starosta a vážení pacienti!

Skoro po tridsiatich rokoch som sa rozhodol ukončiť poskytovanie zdravotníckej starostlivosti pre deti a dorast v Cíferi. Samozrejme, že to vyvoláva rôzne otázky, rôzne interpretácie, vysvetlenia a samozrejme sklamanie pre rodičov detí a pacientov. Prečo som tento krok urobil, by som chcel veľmi krátko vysvetliť.

Všetci, ktorí trošku sledujú slovenské zdravotníctvo vedia, že pacientov pribúda, lekárov ubúda a starnú. Pediatria je v tomto najhorší medicínsky odbor. Keď ma pred rokmi oslovila MUDr. Vidovičová, či by som neprebral po nej ambulanciu, nakoľko nemohla nikoho zohnať, súhlasil som. Nakoniec som to ťahal, kvôli pacientom, mnoho rokov v dvoch ambulanciách, ale dostal som sa do štádia, že som sa musel rozhodnúť, či sa takto ďalej dá robiť. Bohužiaľ sa musím začať pozerať aj na seba. Dostal som sa pod veľký tlak všetko stihnúť, snažím sa vybaviť každého kto príde, dvihnúť každý telefón, pokiaľ zvoní a aj odpovedať na všetky maily a je toho stále viac a viac. Takéto zaťaženie je už nad ľudské sily a nevládzem ďalej takto fungovať.
Musel som sa rozhodnúť a preto od 1.7.2023 už budem robiť len na poliklinike v Trnave.
Obec Cífer, starostovia, mi vždy vychádzali v ústrety, ak som čokoľvek potreboval, bola snaha pomôcť.

Všetci ktorí chcú chodiť do Trnavy, samozrejme môžu a budú vybavení Ak si ktokoľvek nájde nového pediatra, v súlade so zákonom mu odovzdám zdravotnú dokumentáciu..

MUDr. Moro Mário

30.6.2023