Oznamy - Oznam o plombovaní smetných nádob

Oznam o plombovaní smetných nádob 1

Oznamujeme občanom, že nádoby na komunálny odpad pred všetkými rodinnými domami a bytovými domami v obci budú označené špeciálnymi plombami. Smetné nádoby sa budú označovať plombami kvôli správnej evidencii...

Oznamujeme občanom, že nádoby na komunálny odpad pred všetkými rodinnými domami a bytovými domami v obci budú označené špeciálnymi plombami. Smetné nádoby sa budú označovať plombami kvôli správnej evidencii.

Počet označených nádob závisí od počtu osôb v domácnosti a platného VZN obce Cífer.

Obec Cífer vyzýva občanov, aby v čase od 23.05.2018 do 15.06.2018 umožnili prístup pracovníkom obecného úradu k nádobám na komunálny odpad, z dôvodu označenia nádob na komunálny odpad plombami.

Zároveň upozorňujeme občanov, že pracovníci zberovej spoločnosti budú od 01.07.2018 vyprázdňovať len tie nádoby, ktoré budú označené plombami.

Občanom, ktorí majú nedoplatky za minulé roky, plomba nebude vydaná.

Plombovanie smetných nádob

Plomby budú označené registračným číslom, názvom obce a rokom.

Plomby budú žlté na 120 l smetnú nádobu biele na 240 l smetnú nádobu.

Počet osôb v domácnosti / Objem smetnej nádoby v litroch:

1-2 osoby / 120 l,
3-4 osoby / 240 l
(t.j. 1x240 l alebo 2x120 l),
5-6 osôb / 360 l (t.j. 1x240 l + 1x120 l alebo 3x120 l),
7 a viac osôb / 480 l (t.j. 2x240 l alebo 4x120 l alebo iná kombinácia nádob, ktorá dá súčet nádob 480 l).

Odpovede na najčastejšie otázky občanov

• Ak si občan v priebehu roka zakúpi novú smetnú nádobu, je potrebné doniesť na Obecný úrad starú plombu. Ak si zakúpi smetnú nádobu na Obecnom úrade, bude táto zaplombovaná novou plombou pri kúpe. Ak si kúpi smetnú nádobu na inom mieste, pracovník obecného úradu príde novú smetnú nádobu zaplombovať.

Ak potrebujete viac informácií, kontaktujte Bc. Denisu Dobšovičovú, dobsovicova@cifer.sk.

Dátum vloženia: 21. 5. 2018 15:34
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 9. 2018 12:33