Oznamy - Začala sa rekonštrukcia priestranstva pred poštou na Pavetitšovej ulici

Začala sa rekonštrukcia priestranstva pred poštou na Pavetitšovej ulici

Začala sa rekonštrukcia priestranstva pred poštou na Pavetitšovej ulici.

Koncom marca začala obec realizovať rekonštrukciu verejného priestranstva na ulici Ľ. Pavetitša v blízkosti budovy pošty. Cieľom rekonštrukcie je vytvorenie funkčne lepšieho priestranstva ako bolo to, ktoré slúžilo verejnosti doteraz. Jeho nedostatky spočívali predovšetkým v nepraktickom spôsobe parkovania ako aj v nedostatočnom odvedení dažďovej vody z tohto priestranstva. Pri rekonštrukcii bude vymenená dlažba na chodníku ako aj na parkovisku a zároveň bude z veľkej časti zrušený zelený pás oddeľujúci miestnu komunikáciu od parkoviska. Tým vznikne priestor na kolmé parkovacie miesta, ktoré nahradí pôvodné pozdĺžne. Zvyšná časť zeleného pásu nachádzajúca sa v samotnej križovatke sa naopak rozšíri a vytvorí spomaľovací ostrovček pri vjazde do Pavetitšovej ulice. Dažďovú vodu z parkoviska čiastočne pohltí vsakovacia dlažba a čiastočne bude zvedená do vsakov v zeleni. Chodník sa ponecháva v pôvodnej trase, pričom na ňom príde k výmene dlažby. Renovácie sa dočkajú aj existujúce zelené pásy. Projekt je financovaný cez Miestnu akčnú skupinu MAS 11 PLUS, ktorej predsedajúcim členom je obec Cífer. Tá je financovaná z Európskeho fondu Program rozvoja vidieka. Celková výška investície bude približne 60 0000 Eur, z ktorých výška spoluúčasti obce bude cca 10%. Ukončenie rekonštrukcie sa predpokladá v priebehu dvoch mesiacov.

Dátum vloženia: 7. 4. 2022 9:28
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 4. 2022 11:06