Oznamy - ZBIERKA PRE UKRAJINU POKRAČUJE !!!

Pomoc pre Ukrajinu

Zbierka pre Ukrajinu pokračuje!

Obec Cífer sa zapája do celoslovenskej zbierky organizovanej Združením miest a obcí Slovenska – ZMOS na humanitárnu pomoc utečencom. V rámci nej bude možné poskytnúť podobne ako doteraz:

POTRAVINY:

trvanlivé potraviny (cestoviny, ryža, múka, strukoviny, trvanlivé potraviny určené na priamy rýchly konzum ako napr. instantné polievky, konzervy, detská výživa, mlieko, čaj, káva, čokoláda, sušienky, balené džúsy a voda,...)

MATERIÁL:

hygienický materiál - (detské plienky, servítky /nie rolky, nie toaletný papier/, vlhčené utierky, dámske vložky, mydlá, dezinfekcia, ...).

zdravotnícke potreby – (bežné lieky na bolesť, lieky a vitamíny na prechladnutie a chrípku).

ostatný materiál - jednorázový riad a príbor, rýchlovarné konvice, deky (oblečenie nie je potrebné, majú už dostatok).

Prosíme, aby ste nosili iba veci na zozname, ušetríte nám čas a prácu. Ďakujeme!

POMOC môžete prinášať do veľkej sály

DOMU KULTÚRY v Cíferi, Nám. A. Hlinku 31,

od pondelka 28.2. do piatku 4.3. v pracovných dňoch od 14.00 do 17.00 h.

Pomoc bude použitá pre dve konkrétne ukrajinské prihraničné obce – Veľké Berezné a Malé Berezné, ktoré zažívajú nápor utečencov. Utečenci sa v tamojších obchodíkoch zásobujú, aby zvládli dlhé čakania na ukrajinskej hranici, a preto v obci akútne chýbajú potraviny a základné hygienické potreby. Poskytnutie pomoci týmto obciam sprostredkoval p. starosta Budmeríc Jozef Savkuliak, ktorý pochádza zo Stakčína pri Snine a má osobné väzby so starostami prihraničnej oblasti. Obec Cífer dopraví pomoc na východ Slovenska spoločne s obcou Budmerice.

Okrem materiálnej a potravinovej pomoci môžete prispieť aj FINANČNE na transparentný účet zriadený centrálou ZMOS, číslo účtu bude zverejnené na webe obce začiatkom týždňa. ZMOS použije finančné prostriedky na pomoc vojnovým utečencom z Ukrajiny.

V rámci pomoci utečencom obec Cífer ponúkla aj možnosť ubytovania a podpory pre 2 utečenecké rodiny z Ukrajiny.

Prosíme všetkých, ktorí sú schopní pomôcť (každý podľa svojich možností), aby sa zapojili darovaním týchto konkrétnych materiálnych vecí, o ktoré nás požiadali.

SRDEČNE ĎAKUJEME VŠETKÝM DOBRODINCOM!

Dátum vloženia: 28. 2. 2022 9:45
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 3. 2022 11:42