Mapa webu RSS
rozšírené vyhľadávanie

Výborné vykročenie seniorov ŠK Cífer 1929 do novej súťaže

foto a text: Marián Pavlík

Značne omladený káder futbalových seniorov ŠK Cífer 1929 si pod vedením nového kormidelníka Františka Čechoviča v úvode súťažného ročníka 2020-2021 6. ligy  riadeného ObfZ v Trnave vedie nad očakávanie. Zo štyroch odohraných zápasov získal nečakane 10 bodov a usadil na  2. mieste tabuľky za Červeníkom. V úvodom kole si doma poradil doma s Bielym Kostolom 4:0 (góly: Glós 2, Kolenič, Bindics), potom nečakane vysoko 6:0 (góly: Domoráka, Grosman, Lukovič, Glós, Bindics, Kolenič) zvíťazil v Zavare. V 3. kole po nie príliš presvedčivom výkone prišla domáca remíza 1:1 (gól: Kolenič) s Križovanmi nad Dudváhom. V prvú septembrovú sobotu zaknihovali naši muži ďalšie víťazstvo v pomere 2:1 (góly: Fekete, Bindics), v poradí už tretie v Leopoldove (odkiaľ prinášame aj naše fotozábery). V priemernom stretnutí sa našim cíferským farbám darilo najmä v prvom polčase, keď po každej stránke prevýšili domácich. V druhej 45-minútovke sa pre zmenu neustále hralo na našu bránku, ale zo svojho tlaku domáci vyťažili iba vyrovnávajúci gól. Šťastena sa v samotnom závere priklonila na stranu našich hráčov. Veľkú chybu leopoldovských zadákov zužitkoval vo víťazný gól Bincics. K oporám nášho tímu popri spoľahlivom brankárovi Páleníkovi a stopérovi Krutom patril ľavý obranca Róbert Orlický (v deň zápasu oslavoval 38. narodeniny), ako aj obaja strelci - Fekete (pokiaľ mi sily stačili) a neúnavný dispečer stredu poľa Bindics. V sobotu 12. septembra o 16.00 h na domácej pôde privítame nebezpečné Pečeňady, ktoré zatiaľ neprehrali (tri remízy a jedno víťazstvo) a v tabuľke im patrí 6. priečka.

Dátum vloženia: 9. 9. 2020 18:09
Dátum poslednej aktualizácie: 16. 9. 2020 16:48
Autor: správca webu