Obec Cífer
Cífer
rozšírené vyhľadávanie

Richtári a starostovia

stara pecat

Cíferskí richtári, predsedovia MNV a starostovia

Richtári

  • 1559 – Klement Czebe
  • Pred r. 1599 – István Pasto
  • 1599 – Ambruš Wig
  • 1724 – Pavol Korbelič
  • 1729 – Peter Čuperka
  • 1753 – Michal Glos
  • 1754 – Ján Cebe
  • 1755 – Matúš Kozák
  • 1756 – Pavol Sulo
  • 1760 – Ján Urbanovič
  • 1782 – Pavol Šarmír
  • 1789 – Jozef Šarmír mladší
  • 1798 – Ján Kramár
  • 1800 – Jozef Šarmír
  • 1801 – Jozef Šarmír
  • 1803 – Ján Kramár
  • 1804 – Ján Kramár
  • 1813 – Jozef Šarmír
  • 1825 – Andrej Šarmír
  • 1832 – Jozef Kucman
  • 1833 – Jozef Kucman
  • 1835 – Jozef Šarmír starší
  • 1839 – Juraj Banič
  • 1844 – Andrej Morvai
  • 1915-1916 Jozef Kosnáč
  • 1917-1918 Ján Slovák
  • 1918-? Michal Morvay

Starostovia

  • 1923-1927? – Ján Sklenár (1888-1952)
  • 1927-1931 – Imrich Morvay (1888-1964)
  • 1931-1936 – Ferdinand Kramár (1888-1936)
  • 1936-1938 – Imrich Morvay (1888-1964)

Obecný komisár

  • 1938-1945 – Ambróz Križan (1899-1954)

Predsedovia MNV

  • 1945 – 1946 – Ambróz Križan (1899-1954)
  • 1946 – Štefan Štefunko
  • 1946 – 1948 – Michal Šarmír
  • 1948 – ? – Ján Zemánek
  • 1954 – 1958 – PhMr. František Říman
  • 1958 – 5.2.1959 – Ferdinand Köszegi (1921-1992)
  • 6.2.1959 – 1960 – Ladislav Trnčík
  • 1960 – 15.12.1971 – Jozef Demovič
  • 16.12.1971 – 15.7.1973 – Ladislav Trnčík
  • 16.7.1973 – 11.12.1990 – Jaroslav Valko (1934-2012)

Starostovia

  • 12.12.1990 – 14.1.1999 – Jaroslav Valko (1934-2012)
  • 15.1.1999 – 31.5.2000 – Kamil Morvay
  • 1.6.2000 – 19.12.2000 – Ladislav Ujházi (zast. starosta)
  • 20.12.2000 – 20. 12. 2010 – Ing. Tibor Čepec
  • od 21.12. 2010 – Mgr. Maroš Sagan, PhD.

Zoznam zostavil Dušan Caja, kronikár obce Cífer

Obec

KALENDÁR AKCIÍ

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 1 2 3 4
1
5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2